Milan Král

Pracuje už dvě desítky let v hardwarovém teamu IBM, především u POWER technologií. Jeho hlavním zaměřením je navrhování řešení, architektura, produktové konzultace, předprodejní podpora (a nejen předprodejní) zahrnující POWER servery. Během své praxe měl možnost se po několik let podílet i na rozmanitých řešeních v zahraničí, především v regionu Evropy, Asie i Afriky. I když byl původně orientován především na AIX, dnes se stále víc zabývá Linuxem a také IBM i.

Michal Řehák

Od roku 1996 zaměstnancem IBM. V současné době pracuje jako konzultant v oddělení IBM Lab Services se zaměřením na podporu IBM i systémů. Specializace HA řešení, ochrana dat. Certifikace Mimix, iTera, Powerlock, Tango/04.

Jan Musil

Jan Musil pracuje ve společnosti IBM od roku 2002 jako technická podpora prodeje produktů portfolia IBM Cloud se zaměřením na databázové platformy, řešení Unified Governance, jako jsou IBM Optim a StoredIQ a na služby Watson AI. Ve společnosti IBM pracuje na pozici Client Technical Professional pro Střední a Východní Evropu.

Milan Kalabis

O roku 2021 Kyndryl, do 2021 IBM, oddělení GTS od roku 1993. IT Specialista i5/OS se zaměřením na komunikace, ochranu dat, kryptografie HSM modul. IBM i5/OS® security a system monitoring, MQ IBM i , IBM p,x monitoring . V roce 1997 tři měsíce v Rochester MN na pozici IST level 3 zákaznická podpora, v roce 2007 Rochester, MN ITSO residence na téma Protecting i5/OS Data with Encryption

Vladimír Župka

Od roku 1965 jsem programoval na několika počítačích včetně AS/400. V současnosti jsem v důchodu a příležitostně školím předměty týkající se systému AS/400 (iSeries, System i, IBM i) pro různé společnosti a někdy se také účastním menším dílem v projektech jako programátor. Mým oblíbeným jazykem je RPG, ale programuji i v jazycích Cobol, C a Java.

Miroslav Tůma

Absolvent Západočeské university v Plzni - postgraduálního studia v oboru Průmyslové inženýrství a management. Zaměstnání: Tech Data AS Czech s.r.o. - IT Security Specialist Ministerstvo vnitra - ředitel odboru Kybernetické bezpečnosti a koordinace ICT Ministerstvo dopravy - ředitel odboru provozu silničních vozidel Ministerstvo spravedlnosti - poradce ek. náměstka Institut průmyslového managementu, spol. s r.o. - ředitel divize

Jan Cífka

Živnostník (OSVČ), dlouholetý specialista IBM i OS (OS/400, AS400) v bankovnictví a u IBM business partnerů (1990-2005). V letech 2000-2005 byl prvním předsedou Common ČR, 2003 residence Single Signon u IBM ITSO Rochester. Před rokem 1989 více než 20 let systémový programátor mainframů JSEP a IBM, 2005-2017 opět pracoval na vývoji softwarových nástrojů pro mainframy, pak se vrátil zpět ke své životní lásce - IBM i. Zkušenosti s počítači od roku 1963.

Milan Langer

Absolvent ČVUT fakulta strojní. Práce na AS/400 od roku 1996 v různých pozicích. Nyní administrátor pro systém i v ČSOB.

Evžen Kučera

Spolumajitel Aegis s.r.o. S AS/400 pracuji od roku 1991, zaměřuji se na vývoj software a systémové programování. Programoval jsem pro ICBS, BPCS, MIDAS a IBIS v Čechách i zahraničí. Zaměřuji se na CL, RPG, ILE, Javu, XML, MQ, WS, modernizaci a integraci AS/400 aplikací. Od roku 1996 školím Základy AS/400, CL a RPG základní i pokročilé, ILE a RPG API Express.

Martin Černický

Pracuji v IBM od roku 1995, z toho 10 let jako IT konzultant v týmu IBM Lab Services Česká republika. Mým hlavním zaměřením jsou činnosti IT infrastrukturního architekta pro velké projekty a specializace na systémy Power, především virtualizace PowerVM, OS AIX a vše s tím související. Mým koníčkem je především amatérská astronomie, aktivně pozoruji oblohu a podílím se na činnosti České astronomické společnosti a dále kvalitní poslech hudby.

Dalibor Kurek

Od roku 2000 pracuji v IBM Česká Republika, posledních 16 let se věnuji platformě mainframe (dnes IBM Z, dříve System z a zSeries). Mezi oblasti mé specializace patří plánování výpočetních kapacit, monitorování výkonu a analýza využití systémových zdrojů, čerstvě pak flexibilní kapacita s možností přesunu mezi servery.

Aleš Petr

Od roku 1998 zaměstnancem IBM Česká republika, Global Technology Services na pozici IT Specialist se zaměřením na i5/OS a middleware. Zkušený v oblasti Java, web services a WebSphere.

Bohuslav Hrabina

Poprvé jsem se setkal s AS400 v roce 1992 ve Foresbank Zlín. Pro existující bankovní aplikaci jsem programoval pomocné RPG programy asi 7 let. V profesní kariéře jsem potkal i logistickou aplikaci na AS400 - programoval jsem v RPG pro německou firmu 4 roky ( OS400 měli v němčině :-( ). Od roku 2007 programuji v ČSOB.

Rudolf Pecinovský

Je špičkovým odborníkem na výuku programování. Publikoval již 39 učebnic, které byly přeloženy do 5 jazyků, a nepřeberné množství článků a příspěvků na odborných konferencích. Je autorem metodiky výuky programování "Karel", navazující metodiky "Baltík" a moderní metodiky výuky objektově orientovaného programování "Design Patterns First". Učí programování na VŠE. Knihy "Naučte se myslet a programovat objektově", "Myslíme objektově v jazyku Java" a „Návrhové vzory – 33 vzorových postupů pro objektové programování“, patří k absolutně nejlepší odborné literatuře o objektovém programování.Jeho práce mu je posláním a dá se říci, že je „evangelista“ objektově orientovaného programování.

Josef Kindl

1991 ukončení studia na VŠCHT Praha - obor chemická metalurgie 1994 moje první přihlášení do AS400 ve firmě Kovohutě Čelákovice 1999 Staropramen 2005 Agropol 2007 RaiffesenBank 2017 Ferona

Lukáš Jelínek

Vystudoval FEL ČVUT, obor výpočetní technika. Pracoval ve firmě ERA a.s. na vývoji SW pro civilní a vojenské pasivní radiolokační systémy. Od roku 2005 podniká především v oblasti webových aplikací a webdesignu, od roku 2019 se podílí na projektu open-source routeru Turris. Aktivně se věnuje Linuxu, svobodnému softwaru a problematice otevřených datových formátů, protokolů a otevřených dat.

Miroslav Hanák

SW vývojář na začátku své profesní kariéry. Vystudoval jsem ČVUT FEL obor Počítačové Inženýrství. Během posledního ročníku studia jsem se stal součástí Turris týmu, kde stále pracuji na vývoji Sentinelu - systému pro detekci hrozeb a prevenci kybernetických útoků.

Sledujte nás

COMMON Česká republika, z.s.
Datum vzniku: 20. června 2000
Spisová značka: L 10973 vedená u Městského soudu v Praze
Identifikační číslo: 70849706
Právní forma: Spolek