Aleš Petr

Od roku 1998 zaměstnancem IBM Česká republika, Global Technology Services na pozici IT Specialist se zaměřením na i5/OS a middleware. Zkušený v oblasti Java, web services a WebSphere.

Alois Kužela

Je student doktorského studijního programu na FIT VUT v Brně. Zaměřuje se na OLAP dolování dat, datové sklady a zejména hledání vhodného matematického modelu pro popis krychlí multidimenzionálních databází. Další oblasti zájmu jsou webové aplikace a informační systémy.

Bohdan Milar

Vystudoval VŠE a pracoval jako ekonom a správce linuxového serveru. Jeho články z oblasti svobodného software byly publikovány na stránkách Linux+, LinuxEXPRES, Abclinuxu.cz a MyAtari.net. Od roku 2005 je ředitelem obecně prospěšné společnosti Liberix zaměřené na podporu a propagaci svobodného softwaru.

Ctibor Duda

V IBM od roku 2004 jako konzultant pro správu a automatizaci pomocí nástrojů IBM Tivoli. Zabývá se především oblastí správy služeb (service management, řízení procesů, konfigurační databáze), nástroji pro jejich podporu (automatizaci datových center, inventarizaci, distribuci software) a nástroji pro správu identit a přístupů.

Evžen Kučera

Ředitel společnosti Aegis s.r.o. S AS/400 pracuje od roku 1991, zaměřuje se na vývoj software a systémové programování. Programoval pro systémy ICBS, BPCS, MIDAS a IBIS v Čechách i zahraničí. Zaměřuje na RPG, CL, ILE, Javu, XML, MQ, webové služby a modernizaci a integraci AS/400 aplikací. Od roku 1996 školí Základy AS/400, CL a RPG základní i pokročilé, ILE a nově také RPG-XML Suite.

Igor Dobřický

Od roku 1997 správce bankovního systému na platformně AS/400./nMá zkušenosti s projektovým řízením v oblasti bankovních systémů,/nelektronického bankovnictví a datových skladů./nOd roku 2005 vedoucí odboru IT ve Volksbank CZ.

Igor Novotný

Věčný IT poutník, který již zakusil pozici pedagoga, zákazníka i dodavatele a déle jak 30 let se s plným nasazením věnuje systémům pro zpracování a ukládání dat.

Ivo Martiník

Pracuje od roku 1988 na Ekonomické fakultě VŠB-TU/nOstrava. Od roku 1989 je vedoucím Laboratoře výpočetní/ntechniky, která garantuje provoz fakultní počíta��ové sítě./nJe certifikovaným odborníkem firem Sun Microsystems/n(oblast programovacího jazyka Java) a Novell (počítačové sítě,/nadresářové služby). Odborné zaměření dále zahrnuje problematiku/ndistribuovaných programových systémů, moderních programovacích/njazyků a Petriho sítí. Přednáší na EkF VŠB-TUO a PřF OU zejména/nproblematiku spojenou s nasazením technologie J2EE při tvorbě/ndistribuovaných systémů.

Jan Musil

Jan Musil pracuje ve společnosti IBM od roku 2002 jako technická podpora prodeje produktů portfolia IBM Cloud se zaměřením na databázové platformy, řešení Unified Governance, jako jsou IBM Optim a StoredIQ a na služby Watson AI. Ve společnosti IBM pracuje na pozici Client Technical Professional pro Střední a Východní Evropu.

Karel Pavlovský

Po absolvování ČVUT FEL v roce 1969 pracoval převážně jako systémový a později i aplikační programátor. Prošel řadou výpočetních systémů. Posledních cca 18 let pracuje na platformě AS/400. Zde řeší systémové a aplikační úkoly převážně v jazycích CL, RPG, REXX a SQL.

Karel Rychlý

Absolvent Přírodovědecké fakulty UP Olomouc, obor přibližné a numerické metody. Pracoval jako systémový programátor na mainframe. Od roku 1988 pracuje v OLMA, a.s. nejprve jako systémový programátor mainframe, později jako vedoucí IT. Má na starosti celou IT infrastrukturu (i5, Intel) a implementaci všech řešení v OLMA, a.s. (ERP, EDI, Citrix, VMware).

Luc Le Lievre

Luc Le Lievre pracuje jako senior konzultant/nv pobočce firmy Lakeview pro Evropu, Blízký/nvýchod a Asii. Od roku 1999 se soustřeďuje/nzejména na problematiku clusterů a také díky tomu/nse měl možnost podílet na několika projektech v IBM Rochester/nzaměřených na tuto technologii. Od začátku svých aktivit v této oblasti realizoval Luc úspěšně velmi mnoho instalací clusterů/na také se velmi intenzivně věnuje publikační činnosti. Platformě/niSeries (a předtím platformě AS/400) se Luc věnuje již třináct/nlet a kromě problematiky clusterů se zabývá i problematikou/nsystem managementu, bezpečnosti a vývoje aplikací.

Lukáš Jelínek

Vystudoval FEL ČVUT, obor výpočetní technika. Pracoval ve firmě ERA a.s. na vývoji SW pro civilní a vojenské pasivní radiolokační systémy. Od roku 2005 podniká především v oblasti webových aplikací a webdesignu, od roku 2019 se podílí na projektu open-source routeru Turris. Aktivně se věnuje Linuxu, svobodnému softwaru a problematice otevřených datových formátů, protokolů a otevřených dat.

Lukáš Křečan

Java programátor zabývající se převážně vývojem J2EE aplikací. Úspěšně implementoval J2EE řešení pro CERN, VZP, ČP, T-Mobile a Telefonica O2. Už dlouhá léta se snaží přijít na to jak správně programovat. Píše blog o Javě, Springu, Agilních metodikách a podobně blog.krecan.net.

Marek Bražina

Pracuje ve společnosti VMware na pozici Systems Engineer pro ČR a SR. V posledních letech působil ve společnosti Allied Telesis, kde byl zodpovědný za předprodejní podporu pro stejný region. Dlouhodobě se věnuje implementacím a vývoji na Linux/Unix platformách.

Martin Humpolec

Vývojář, administrátor, lektor, obchodník, konzultant, ale hlavně uživatel. Technologiím Lotus se věnuje od roku 1997. Je autorem blogu MartinHumpolec.cz, aktivně přispívá na server svetNotes.cz.

Michal Marek

Pracuje ve společnosti Comparex od roku 1995 a věnuje se především systémům na ukládání dat, problematice zálohování a v poslední době také řešením založeným na VMware. Předchozí praxe: 10 let IBM mainframe a SNA.

Michal Řehák

Od roku 1996 zaměstnancem IBM. V současné době pracuje jako konzultant v oddělení IBM Lab Services se zaměřením na podporu IBM i systémů. Specializace HA řešení, ochrana dat. Certifikace Mimix, iTera, Powerlock, Tango/04.

Milan Kalabis

O roku 2021 Kyndryl, do 2021 IBM, oddělení GTS od roku 1993. IT Specialista i5/OS se zaměřením na komunikace, ochranu dat, kryptografie HSM modul. IBM i5/OS® security a system monitoring, MQ IBM i , IBM p,x monitoring . V roce 1997 tři měsíce v Rochester MN na pozici IST level 3 zákaznická podpora, v roce 2007 Rochester, MN ITSO residence na téma Protecting i5/OS Data with Encryption

Miroslav Iwachow

Miroslav Iwachow je Business Development &/nTechnical Support Manager společnosti Avnet pro/nEvropu. Před nástupem do Avnetu v roce 1999/npracoval 6 let v IBM Česká republika jako/nproduktový manager pro iSeries. V současné době vede/ncertifikační školení pro obchodní partnery a je stálým hostem/nIBM v Rochesteru, kde pracoval na posledních třech vydáních/ntechnických příruček iSeries and AS/400e Handbook/na iSeries and AS/400e System Builder. Do jeho/nzodpovědnosti rovněž spadá podpora obchodních partnerů/nv oblasti High Availablilty po celé Evropě.

Ondřej Plachý

Dlouhodobě se věnuje unixovým operačním systémům./nOd roku 1998 působil v IBM jako specialista na design,/nimplementaci a podporu rozsáhlých výpočetních/nsystémů založených na AIX. Posledních sedm let se této/nproblematice věnuje ve společnosti Comparex.

Petr Jáša

Je čerstvý absolvent FIT VUT Brno. Vystudoval obor informačních systémů a jeho diplomová práce byla zaměřena na porovnávání sekvencí DNA. V současné době studuje první ročník doktorského studia se zaměřením na dolování v biologických datech.

Petr Leština

V IBM od roku 1995. Specialista a konzultant IBM software pro platformu WebSphere. Zabývá se problematikou řešení, především oblastí J2EE aplikačních serverů, aplikační integrace, Enterprise Service Bus, procesní integrace a dalších oblastí spojených s platformou WebSphere. Má zkušenosti z řešení jak v České republice i zahraničí, především v zemích CEMAAS.

Roman Horsky

V IBM od r. 1993 ako systémový inžinier pre/nAS/400, podporu zákazníkov a riešenie problémov./nProduktový manager pre AS/400. Produktový/nšpecialista na riešenie konsolidácie v prostredí/nsystém i/AIX/LINUX/WINDOWS & HA. BP/ntechnický manager CEMAAS (súčasť FTSS),/nvzdelávanie pre BP, IT architekt v GTS IBM/nSlovensko + podpora pre IBM i ( OS/400 )

Stanislav Polášek

Zabývá se implementacemi a správou Linux technologií ve firemním i akademickém prostředí od roku 1995. Pracuje jako systémový inženýr a konzultant u firmy LinWorx s.r.o., kde se věnuje problematice zavádění linuxových technologií do firemních IT struktur. Organizuje a vede Linux kurzy a propagační akce ve firmách a akademických institucích od roku 2002, a to jak v Čechách, tak v zahraničí.

Steven Finnes

Steven pracuje v IBM od roku 1980, kam nastoupil po ukončení/nstudia IT EE na univerzitě v Minnesotě. Zaměřil se na výzkum/na vývoj v oblasti elektronové optiky. V roce 1984 se v Rochestru/nv Minnesotě stal členem týmu který vyvinul první/nprocesor AS/400./nV roce 1989 se stal manažerem týmu pracujícího na vývoji I/O procesoru/n6501(2), který se stal základem pro novu generaci IOP procesorů AS/400./nPozději se stal manažerem pro vývoj a strategii v oblasti diskových/nsubsystémů AS/400./nPo ročním působení na pozici technického poradce ředitele divize AS/400/nse stal produktovým manažerem pro OptiConnect/400. V roce 1996 byl/nčlenem týmu zodpovědného za velké klienty IBM. V letech 1997 a 98 působil/njako manažer pro oblast telekomunikací se zodpovědností za technologie/nvysoké dostupnosti AS/400./nOd roku 1999 se zaměřil na vysokou dostupnost iSeries. Steve se věnuje/ni publikování a je držitelem dvou U.S. patentů

Vladimír Župka

Od roku 1965 jsem programoval na několika počítačích včetně AS/400. V současnosti jsem v důchodu a příležitostně školím předměty týkající se systému AS/400 (iSeries, System i, IBM i) pro různé společnosti a někdy se také účastním menším dílem v projektech jako programátor. Mým oblíbeným jazykem je RPG, ale programuji i v jazycích Cobol, C a Java.

Sledujte nás

COMMON Česká republika, z.s.
Datum vzniku: 20. června 2000
Spisová značka: L 10973 vedená u Městského soudu v Praze
Identifikační číslo: 70849706
Právní forma: Spolek