Alison K. Butterill

Alison je certifikovaný konzultant pro IT a pracuje v softwarových laboratořích/nIBM Toronto. V oblasti midrange pracuje více než 20 let a zaujímala celou/nřadu pracovních pozic od základní podpory až po technickou výuku. Během/nsvé kariéry se Alison vždy specializovala na oblasti aplikačního vývoje a na/ndatabáze. V současné pozici Technického obhájce pro aplikační vývoj, Alison/nposkytuje celosvětovou podporu pro programovací jazyky a nástroje na/niSeries. Přednášení a výukové aktivity, kterými povzbuzuje uživatele využívat/nvýhody nejnovějších vývojových technologií na iSeries, jsou klíčovými částmi/nv její současné odpovědnosti. Alison je pravidelným řečníkem na technických/nkonferencích a na konferencích COMMONu po celém světě a je držitelkou/ncelé řady medailí Speaker Excellence, které uděluje COMMON/nNorth America.

Evžen Kučera

Spolumajitel Aegis s.r.o. S AS/400 pracuji od roku 1991, zaměřuji se na vývoj software a systémové programování. Programoval jsem pro ICBS, BPCS, MIDAS a IBIS v Čechách i zahraničí. Zaměřuji se na CL, RPG, ILE, Javu, XML, MQ, WS, modernizaci a integraci AS/400 aplikací. Od roku 1996 školím Základy AS/400, CL a RPG základní i pokročilé, ILE a RPG API Express.

Dušan Mondek

Sítě elektronických komunikací ČVUT FEL v Praze/n Současná pozice: CEO bezpečnostní fi rmy Boxtrap/nzaměřené na oblast síťové bezpečnosti a pokročilou/nbezpečnostní analytiku Dřívější pozice: IBM Security/nClient Technical Professional for Central and Eastern/nEurope.

Jozef Macák

Network Engineer a Technical Lead 5 rokov Engineering/nManagement a Transition Management 4 roky Startup/nFounder ParkingTip

Ladislav Domin

1993 - Ukončenie štúdia na Elektrotechnickej fakulte STU v Bratislave. 1995-1997 SoftBANK a.s. programátor OS/400 a Windows od 1997 Dominanz s.r.o. analýzy a implementácie, OS/400, Linux, Windows. Venujem sa návrhu a implementácií iformačných systémov. Autor programu Spool++. Skúsenosti: OS/400 API, Win32, MFC, Linux,Java.

Lukáš Jelínek

Vystudoval FEL ČVUT, obor výpočetní technika. Pracoval ve firmě ERA a.s. na vývoji SW pro civilní a vojenské pasivní radiolokační systémy. Od roku 2005 podniká především v oblasti webových aplikací a webdesignu, od roku 2019 se podílí na projektu open-source routeru Turris. Aktivně se věnuje Linuxu, svobodnému softwaru a problematice otevřených datových formátů, protokolů a otevřených dat.

Martin Nemeček

Martin Nemeček je špecialista na systémy UNIX (Power)/narchitektúry a virtualizáciu. Momentálne pracuje pre/nspoločnosť IBM Slovensko ako technický konzultant pre/nproduktovú radu IBM Power systems, V minulosti pôsobil/nako manažér IBM inovačného centra, kde sa venoval/npodpore obchodných partnerov a zákazníkov v oblasti technológií testovania,/nmigrácie a testovania softvérových riešení. Taktiež má bohaté skúsenosti/nv oblasti spolupráce s univerzitami na lokálnom trhu. V predchádzajúcich/nzamestnaniach sa špecializoval na oblasť informačných technológií v/nbankovom sektore.

Michal Řehák

Od roku 1996 zaměstnancem IBM. V současné době pracuje jako konzultant v oddělení IBM Lab Services se zaměřením na podporu IBM i systémů. Specializace HA řešení, ochrana dat. Certifikace Mimix, iTera, Powerlock, Tango/04.

Milan Kalabis

O roku 2021 Kyndryl, do 2021 IBM, oddělení GTS od roku 1993. IT Specialista i5/OS se zaměřením na komunikace, ochranu dat, kryptografie HSM modul. IBM i5/OS® security a system monitoring, MQ IBM i , IBM p,x monitoring . V roce 1997 tři měsíce v Rochester MN na pozici IST level 3 zákaznická podpora, v roce 2007 Rochester, MN ITSO residence na téma Protecting i5/OS Data with Encryption

Milan Otajovič

V IBM som od roku 1995 na rôznych technických aj/nobchodných pozíciach v IBM Slovensko aj IBM CEE./nNajviac času som strávil v IBM Storage, IBM System z a/nv súčasnosti zodpovedám za alianciu IBM s SAP AG v/nregióne strednej a východnej Európy.

Ondřej Plachý

Dlouhodobě se věnuje unixovým operačním systémům./nOd roku 1998 působil v IBM jako specialista na design,/nimplementaci a podporu rozsáhlých výpočetních/nsystémů založených na AIX. Posledních sedm let se této/nproblematice věnuje ve společnosti Comparex.

Pavel Hampl

Více než 20 let se věnuje Unixovým operačním systémům/n(AIX, RedHat Linux a HP-UX certifi kace). Mimo jiné má 6 let/npraxe ve Švýcarsku (například v UBS bank) a 5 let v IBM/nCzech jako AIX specialist. Kromě administrace Unixových/noperačních systémů se dlouhodobě zaměřuje na oblast/nOS a storage monitoringu, virtualizace a performance tuningu. Je autorem/nOpen Source monitorovacích nástrojů LPAR2RRD a STOR2RRD

Petr Dvořák

Petr Dvořák je CEO společnosti Lime - HighTech Solutions a/nvedoucím inovačního inkubátoru mobilní divize společnosti/nAvast. Před nástupem do těchto pozic byl Petr partnerem a/nkonzultantem mobilních technologií ve společnosti Inmite,/nkterá se zaměřovala na vývoj mobilních aplikací pro přední/nčeské banky, světové automobilky, telefonní operátory a mediální domy, a/nkterou společnost Avast v červenci 2014 koupila a přetvořila v divizi Avast/nMobile. Petr vystudoval softwarové inženýrství na Karlově Univerzitě v Praze.

Radim Marek

Od roku 1996 zaměstnancem KB. Nejdříve jako informatik./nOd roku 2000 správce AS/400. V současné době vedoucí/ntýmu podpory AS/400.

Jiri Sochr

RNDr. Jiří Sochr, narozen v roce 1967 v Havlíčkově Brodě,/npracuje jako IT Architekt a IT Specialist pro Kyndryl Client Center (Stratgic ountsourcing) v Brne. Jeho kariéra zahrnuje více než 35 let/nzkušeností s IBM technologiemi, z toho 32 let na platformě/nAS/400 (IBM i). Zajímá se obecně na POWER systémy/nz pohledu HW, virtualizace na bázi VIOS a IBM i (iVirt). Dále se specializuje na/nnásledující obory v rámci IBM i platformy - DB2, Communications, Security,/nPrinting, Application Development (Rational tools), apod. Od roku 2011 je/nspoluautorem většiny Redbooků typu IBM Technical Overview pro verze IBM i/n7.1, a 7.2 v rámci IBM ITSO. V cervnu 2014 byl jmenován jako Senior subject/nmatter expert pro IBM i v rámci EMEA Technical leadership teamu v rámci/nIBM GTS. Specializuje se posledních 12 let na Cross Site Mirroring (XSM), PowerHA a obecně na storage based replikace.

Roman Horsky

V IBM od r. 1993 ako systémový inžinier pre/nAS/400, podporu zákazníkov a riešenie problémov./nProduktový manager pre AS/400. Produktový/nšpecialista na riešenie konsolidácie v prostredí/nsystém i/AIX/LINUX/WINDOWS & HA. BP/ntechnický manager CEMAAS (súčasť FTSS),/nvzdelávanie pre BP, IT architekt v GTS IBM/nSlovensko + podpora pre IBM i ( OS/400 )

Stanislav Dzúrik

Prezentátor je absolventom Elektrotechnickej fakulty STU/nv Bratislave. Pracuje v spoločnosti IBM Slovensko od roku/n2005 ako Client Technical Sales pre oblasť storage. Je/ndržiteľom mnohých odborných certifi kátov v tejto oblasti./nZaoberá sa dizajnom storage riešení pre stredne veľké a/nveľké podniky. Je IBM Level 1 Certifi ed IT specialist

Václav Matoušek

Absolvent VŠSE Plzeň, fakulta elektrotechnická, obor/nelektronické počítače. Od roku 1993 pracuje v IBM ČR/nv obchodním týmu prodeje AS/400 a iSeries. Specializuje se/nna předprodejní podporu.

Rudolf Pecinovský

Je špičkovým odborníkem na výuku programování. Publikoval již 39 učebnic, které byly přeloženy do 5 jazyků, a nepřeberné množství článků a příspěvků na odborných konferencích. Je autorem metodiky výuky programování "Karel", navazující metodiky "Baltík" a moderní metodiky výuky objektově orientovaného programování "Design Patterns First". Učí programování na VŠE. Knihy "Naučte se myslet a programovat objektově", "Myslíme objektově v jazyku Java" a „Návrhové vzory – 33 vzorových postupů pro objektové programování“, patří k absolutně nejlepší odborné literatuře o objektovém programování.Jeho práce mu je posláním a dá se říci, že je „evangelista“ objektově orientovaného programování.

Sledujte nás

COMMON Česká republika, z.s.
Datum vzniku: 20. června 2000
Spisová značka: L 10973 vedená u Městského soudu v Praze
Identifikační číslo: 70849706
Právní forma: Spolek