Přednášející

rudolf_pecinovskyRudolf Pecinovský, VŠE Praha

Je špičkovým odborníkem na výuku programování. Publikoval již 39 učebnic, které byly přeloženy do 5 jazyků, a nepřeberné množství článků a příspěvků na odborných konferencích. Je autorem metodiky výuky programování "Karel", navazující metodiky "Baltík" a moderní metodiky výuky objektově orientovaného programování "Design Patterns First". Učí programování na VŠE.

Knihy "Naučte se myslet a programovat objektově", "Myslíme objektově v jazyku Java" a „Návrhové vzory – 33 vzorových postupů pro objektové programování“, patří k absolutně nejlepší odborné literatuře o objektovém programování.

Jeho práce mu je posláním a dá se říci, že je „evangelista“ objektově orientovaného programování.

 

Roman_HorskyRoman Horský, IBM Slovensko

V IBM od r. 1993 ako systémový inžinier pre AS/400, podporu zákazníkov a riešenie problémov. Produktový manager pre AS/400. Produktový špecialista na riešenie konsolidácie v prostredí System i/AIX/LINUX/WINDOWS & HA. BP technický manager CEMAAS (súčasť FTSS), vzdelávanie pre BP.

 

Jiří SochrJiří Sochr, IBM ČR

Narozen v roce 1967, v roce 1990 absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a ještě týž rok získal titul doktora přírodních věd.

Po studiu nastoupil do společnosti INCO, spol. S r.o. a začal se zabývat systémy AS/400 pro HW i SW stránce. Spolupracoval na vývoji komerčního ERP systému, později i docházkového systému.

V průběhu své kariéry získal zkušenosti i s jinými platformami, jak S/360, S/370, Unixovými systémy, Wintel/Lintel platformou, a řadou masivně paralelních systémů na bázi SIMD a MIMD architektury.

Od roku 2009 pracuje v IBM Innovation Centru v Brně v oboru strategického outsourcingu. Od roku 2011 je součástí týmu, který připravuje text pro IBM i Technical Overview redbooky pro verze IBM i 7.1 a 7.2 z jejich technologické refreshe.

 

Stanislav_DzurikStanislav Dzúrik, IBM Slovensko

1995 Systémový inžinier pre MS Windows, Novell NetWare. 2000 Systémový inžinier v oblasti serverov a storage. Od 2006 IBM Slovensko ako FTSS  pre oblast storage.

 

Ales_PetrAleš Petr, IBM ČR

Od roku 1998 zaměstnancem IBM Česká republika, Global Technology Services na pozici IT Specialist se zaměřením na i5/OS a middleware. Zkušený v oblasti Java, web services a WebSphere.

 

Vladislav DolejšVladislav Dolejš, IBM ČR

Vladislav Dolejš pracuje více než 10 let v IBM v oddělení softwarových služeb a specializují se zejména na oblast vysoké dostupnosti a správy systémů Power.

 

Jan MusilJan Musil, IBM ČR

Pracuje ve společnosti IBM od roku 2002 jako technická podpora prodeje produktů portfolia Platform Analytics se zaměřením na databázové platformy Informix a Cloudant. S produkty Informix pracuje od roku 1990. Pracoval jako programátor Informix databázových aplikací, administrátor databázových serverů Informix a téměř 6 let byl team leaderem technické podpory Informix pro Českou a Slovenskou republiku ve společnosti Informix Software. Nyní pracuje na pozici Client Technical Professional pro Střední a Východní Evropu.

 

Martin TrávníčekMartin Trávníček, Crede Experto

2016 – dosud Crede Experto - Ředitel obchodu
2014 – 2016 E-BASE Consulting - Analytik a konzultant – Energetika/Telekomunikace
2005 – 2014 Intergraph CS - Obchodní ředitel regionu CEE/Russia&CIS
2002 – 2005 HSI - Vedoucí oddělení obchodu
1999 – 2001 Presto (překladatelská agentura) - Vedoucí oddělení odbytu

 

Richard_StrouhalRichard Strouhal, Aegis

Se systémy IBM AS/400 pracuje na různých pozicích od roku 1991 a specializuje se na databáze a programování. Má zkušenosti s projekty pro importy a migraci dat, propojení DB2 s jinými databázemi/systémy a je lektorem a autorem školících materiálů pro kurzy DB2, SQL, RPG. V roce 1997 spoluzaložil společnost Aegis s.r.o.

 

Karel FiedlerKarel Fiedler, ČMSS

Programuje od roku 1989 v PL/1, Cobolu, Synon/2E a APS pro servery EC 1045, HITACHI a AS400 / IBM i. Poslední roky v integračním nástroji IBM InfoSphere DataStage, SQL a Pythonu. V Innovation Labu ČMSS se podílí na vývoji prototypů a sledování trendů a inovací v ICT.

 

miroslav_iwachowMiroslav Iwachow, IBM ČR

Šest let v IBM jako produktový manažer iSeries. Následně Business Development & Technical Support Manager v Avnet HQ Belgie. Stálým hostem IBM Rochester, kde se podílel na posledních třech vydáních iSeries System Handbook & System Builder. Od 1. 2. 2008 v IBM jako „IT Architect for CEMAAS“ pracuje na projektech s velkými zákazníky v celé CEMAAS.

 

Ales_PetrMartin Nemeček, IBM Slovensko

Martin Nemeček je špecialista na systémy UNIX (Power) architektúry a virtualizáciu. Momentálne pracuje pre spoločnosť IBM Slovensko ako technický konzultant pre produktovú radu IBM Power systems. V minulosti pôsobil ako manažér IBM inovačného centra, kde sa venoval podpore obchodných partnerov a zákazníkov v oblasti technológií testovania, migrácie a testovania softvérových riešení. Taktiež má bohaté skúsenosti v oblasti spolupráce s univerzitami na lokálnom trhu. V predchádzajúcich zamestnaniach sa špecializoval na oblasť informačných technológií v bankovom sektore.

 

Vladimír ŽupkaVladimír Župka

Je absolvent ČVUT v roce 1962. Od roku 1965 programoval v různých strojových jazycích aasemblerech na počítačích Zuse Z11, Ural 2, ZPA 600, Univac 9300, IBM System/370. Od roku 1990 programuje na AS/400. Vyvíjel kompilátor RPG pro počítač EC1021, EC1025. Byl zaměstnán v ČSAV, VÚMS a dalších organizacích. Od roku 1992 pracuje jako samostatný konzultant, programátor a lektor AS/400. Je spoluautor IBM redbooku „Who Knew You Could Do That with RPG IV?“. Nyní je v důchodu a příležitostně programuje menší úlohy a školí programátory.

 

Milan_KalabisMilan Kalabis, IBM ČR

V IBM, oddělení GTS od roku 1993. IT Specialista i5/OS se zaměřením na komunikace, ochranu dat, kryptografie. V roce 1997 tři měsíce v Rochester MN na pozici IST level 3 zákaznická podpora, v roce 2007 Rochester, MN ITSO residence na téma Protecting i5/OS Data with Encryption.

 

Václav MatoušekVáclav Matoušek, IBM ČR

Absolvent VŠE Plzeň, Elektrotechnická fakulta, obor Elektronické počítače. Od roku 1993 pracuje v IBM ČR v různých funkcích v roli technické podpory prodeje serverů podporujících operační systém i5/OS. Účastníci konferencí Common ho znají jako vynikajícího odborníka a autora mnoha technických přednášek a workshopů zaměřených jak na novinky, tak na zajímavé technologie a řešení, jako například Linux na AS/400.

 

Michal_RehakMichal Řehák, IBM ČR

Od roku 1996 zaměstnancem IBM v oddělení GTS – SW podpora iSeries systémů. Specializace – HA řešení, ochrana dat. Certifikace – Mimix, iTera, Powerlock, Tango/04.

 

Lukas_JelinekLukáš Jelínek, Aiken s.r.o.

Vystudoval FEL ČVUT, obor výpočetní technika, krátce pracoval ve firmě AEGIS s.r.o. na vývoji bankovního softwaru. V letech 2003–2008 pracoval ve firmě ERA a.s. na vývoji softwaru pro civilní a vojenské pasivní radiolokační systémy. Od roku 2005 podniká především v oblasti internetových technologií a webových aplikací. Aktivně se věnuje Linuxu, svobodnému softwaru obecně a problematice otevřených datových formátů; pravidelně publikuje články zaměřené na svobodný software a otevřené technologie. Je šéfredaktor časopisu LinuxEXPRES a OpenOffice.cz.

 

Evzen_KuceraEvžen Kučera, Aegis

Ředitel společnosti Aegis s.r.o., pracuje s AS/400 od roku 1991, zaměřuje se na vávrh a vývoj aplikací. Pracoval na různých bankovních a ERP systémech v Čechách i zahraničí. Na System i se zajímá o systémové programování, ILE, CL, RPG, Javu, XML a MQ. Stále více se věnuje programování v Javě a příbuzným technologiím, jako je jazyk Groovy a JavaFX. Od roku 1996 školitel IBM, nyní v Aegis školí základy System i, CL, RPG a ILE.

 
Common Česká republika, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting